Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.
Akceptuję

Zagospodarowanie wnęki. Jak urządzić tą specyficzną przestrzeń?

maj 27, 2020

Inspiracje, które zmienią wygląd wnętrza

Wnęka w mieszkaniu jest ciekawą przestrzenią, którą można dowolnie zagospodarować. Interesującym i funkcjonalnym rozwiązaniem jest zapełnienie jej szafą, która pomieści wiele. Wnęki w mieszkaniach czy domach znajdują się w różnorodnych pomieszczeniach. Mogą być w przedpokoju lub w pokojach. Jeżeli posiadamy wnękę w przedpokoju, wykorzystajmy to miejsce jako szafę na odzież wierzchnią, akcesoria codziennego użytku, a także i drobny sprzęt gospodarstwa domowego.

Za zamkniętymi drzwiami można umieścić wszystko to, co do tej pory znajdowało się w zasięgu wzroku. Dzięki szafie wszystkie rzeczy znikną z pola widzenia i zapanuje ład dookoła. Przestrzeń też zrobi się większa, czyli mieszkanie zyska na powierzchni. Ponadto zniknie problem z poszukiwaniem danego przedmiotu, bo wszystko znajdzie się w zasięgu ręki, czyli w szafie. Wnętrze szafy jest idealnie dopasowane do codziennych potrzeb. Znajdują się tam półki oraz drążek na wieszaki. Jeżeli brakuje w przedpokoju wieszaka na wierzchnią odzież, można ją schować do szafy. Nie gniecie się i jest bezpiecznie przechowywana.

Poza odzieżą szafy wnękowe umożliwiają także przechowywanie środków czystości, obuwia, parasolek oraz wielu innych przedmiotów, które są w codziennym użytku. Szafa staje się zatem bardzo praktycznym rozwiązaniem. Każda rzecz ma swoje miejsce i łatwiej utrzymać porządek. Ciekawym rozwiązaniem jest szafa z lustrem na drzwiach. Po pierwsze optycznie powiększa przestrzeń, a po wtóre pozwala na sprawdzenie stylizacji tuż przed wyjściem. Dzięki dostępności różnych kolorów szafę można bez problemu dopasować do designu wnętrza. Nawet jeśli przedpokój jest już urządzony, jej dobór nie przysporzy nam problemów. Szafę można wkomponować w aktualną aranżację. Poszczególne egzemplarze są wykonywane w różnych odcieniach drewna, a także w uniwersalnej bieli lub czerni.

Funkcjonalność dużej szafy w przedpokoju jest niezwykle cenna, szczególnie w przypadku małego mieszkania. Wówczas ważne jest, aby sensownie zagospodarować dostępne miejsce bez przesadnego zapełniania go meblami. Wtedy bowiem mała przestrzeń jeszcze bardziej się kurczy. Dlatego wykorzystanie dużej szafy w przedpokoju pozwoli funkcjonalnie i gustownie zaaranżować przestrzeń mieszkalną. Dla mniejszych pomieszczeń dobrym rozwiązaniem będzie także wybór szafy z drzwiami przesuwnymi. Takie rozwiązanie nie zabierze dodatkowej przestrzeni przy otwieraniu. Szafy przesuwne sprawdzą się także w innych pomieszczeniach. Można je z powodzeniem zainstalować w pokoju dziecięcym czy w garderobie.

Szafa Bega III Szafa Bega III

Szafy wnękowe jako morze możliwości

Wnęki w sypialniach lub pokojach dziecięcych są doskonałym rozwiązaniem na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Umieszczanie w nich dużych, pakownych szaf to praktyczne pomysły dla każdego typu pomieszczenia. W pokoju dziecięcym można także schować zabawki i wszelkie dziecięce akcesoria. Dzięki temu można zachować porządek. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczanie na wyższych półkach odzieży, która nie jest na bieżąco używana. Na niższych półkach natomiast warto trzymać ubrania, które są odpowiednie na aktualną porę roku.

Szafy we wnękach to nie tylko funkcjonalność, ale także aspekt dekoracyjny. Wykonane z wysokiej jakości materiałów i z troską o każdy detal, są niezwykle ważnym elementem designu. W zależności od indywidualnych potrzeb można dobrać szafę z lustrem lub bez niego. Szafy z lustrem najczęściej trafiają do przedpokoju. Ważny jest także system domykania. Dzięki temu, że drzwi sprawnie przesuwają się i domykają, są łatwe w obsłudze dla dzieci. Duża gama kolorystyczna pozostawia także spore możliwości aranżacyjne. Osoby ceniące sobie klasykę mogą postawić na ponadczasową biel, która wpisuje się w każdy trend.

Szafa Westa VI Szafa Westa VI

Komentarzy(1)

  • Avatar
   ADAM
   Thursday, Apr 29, 2021

   Witam, interesuje mnie szafa do przedpokoju o szer. 135cm i wysokość pow. 210cm do 240cm. Może być z lustrem. Pozdrawiam ADAM

Zostaw swój komentarz