Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.
Akceptuję

Jak urządzić garderobę w sypialni?

cze 08, 2020

Blisko wszystkich potrzeb – szafy na każdą aranżację

Urządzanie sypialni może być sporym wyzwaniem. Jest to przestrzeń, w której centralnym punktem jest łóżko. Jednakże cały szereg innych mebli lub akcesoriów jest tak samo ważny. Wszystko oczywiście zależy od powierzchni pomieszczenia. W dużych sypialniach można zmieścić więcej elementów. Warto zwrócić uwagę na aranżację garderoby. To ważny punkt w sypialni. Garderoba pełni funkcję uporządkowania odzieży. Dzięki niej można ją we właściwy sposób przechowywać. Odpowiednie ułożenie ubrań zapewnia ich lepszą kondycję. Odzież się nie gniecie, nie kurzy i nie deformuje.

Rolę garderoby w sypialni może spełnić duża szafa, która pomieści różne rodzaje odzieży. Musi być na tyle pakowna, aby ubrania były odpowiednio rozmieszczone. Trzeba też pamiętać, że jest ona zazwyczaj przeznaczona dla dwóch osób, a więc musi być pojemna. Część rzeczy wymaga zawieszenia na wieszakach. Będą to sukienki, koszule oraz inne rodzaje ubrań, które dzięki wieszakom będą ulokowane w odpowiedniej pozycji. Inne rodzaje odzieży można swobodnie ułożyć na półkach lub w szufladach. Nie może być zbyt tłoczno, ponieważ doprowadzi to do nieładu, zaburzy odpowiednią organizację i ciężko będzie cokolwiek odnaleźć.

Ciekawym rozwiązaniem w sypialni stanowią szafy z lustrem. Dzięki tej opcji można od razu przejrzeć się i dobrać odpowiedni dla siebie strój. Warto pamiętać, że odpowiedniego przechowywania wymagają także obuwie. Jeżeli nie ma miejsca w przedpokoju lub szafce na buty, aby je wszystkie pomieścić, można się wesprzeć pojemnością swojej szafy w sypialni. Buty najlepiej przechowywać parami w pudełkach. Wtedy nie ulegają uszkodzeniom oraz się nie kurzą.

Funkcjonalność w parze z pięknem

Szafy ze szkłem są propozycją na dodanie charakteru i uroku pomieszczeniu. Umieszczając taką szafę w sypialni, czynimy z niej element dekoracyjny. Szkło spełnia wyjątkową funkcję – powiększa optycznie pomieszczenie oraz nadaje określony klimat. Można wybrać szafy z przesuwnymi drzwiami, co jest doskonałym rozwiązaniem dla mniejszych przestrzeni. Nie należy się wówczas obawiać, że przy otwieraniu drzwi można uszkodzić ścianę.

Dokonując aranżacji wnętrz, zwracamy też uwagę, aby meble były łatwe do utrzymania w czystości. Lustra wykorzystane w konstrukcji szafy można szybko i sprawnie doprowadzić do pierwotnego stanu. Ponieważ są wykonane z wysokiej jakości tworzywa, nie absorbują tak szybko zanieczyszczeń i wystarczy przecierać je szmatką, aby lśniły jak nowe.

Szafa Aston III Szafa Aston III

Wnętrze szafy i jej zastosowanie

Wnętrze szafy jest odpowiednio zaaranżowane. To ważne, ponieważ różne rodzaje ubrań wymagają innych warunków przechowywania. Długie płaszcze lub sukienki muszą być umieszczone na wieszaku i swobodnie wisieć. Koszule najlepiej rozmieszczać pojedynczo na wieszaku. Wówczas nie trzeba będzie po wyjęciu z szafy prasować każdego egzemplarza odzieży. Dla ubrań, które rzadziej się nosi, można stosować pokrowce. Wówczas jest pewność, że są odpowiednio przechowywane.

Duże i pakowne szafy do sypialni są doskonałym pomysłem na pomieszczenie wszystkich elementów garderoby z uwzględnieniem sposobu ich przechowywania. O wiele lepiej sprawdzają się w tej kwestii niż komody z szufladami, które, chociaż wygodne i ładne, nie są przystosowane do każdego rodzaju ubrań.

Duże szafy można także wykorzystać do aranżacji sypialni dla dzieci. Będą one wówczas stanowić odpowiednią organizację porządku. Także dziecko stosownie do swojego wzrostu może swobodnie korzystać z zawartości szafy. Szafa jest stabilna i idealnie pasuje do każdej przestrzeni. Można ją także dopasować do wnęki. Dostępność różnych kolorów sprawia, że szafy pasują, zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacji.

Szafa Miami III Szafa Miami III

Zostaw swój komentarz