Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.
Akceptuję

Szafy przesuwne do pokoju młodzieżowego - idealne połączenie praktyki i indywidualizmu

wrz 25, 2018

Początek dorastania to czas na zmiany, także w pokojach nastolatków. Niebieskie chmurki, różowe kwiatuszki znikają, a w ich miejsce pojawiają się elementy podkreślające indywidualne cechy dziecka. To także moment meblowania pokoju, bo nastolatek ma większe potrzeby. Ale od czego zacząć?

Słuchaj nastolatka

Jest to też przełom w życiu samych rodziców. Stają oni przed trudnym zadaniem zaakceptowania dorosłości swoich dzieci. A jednym z takich objawów jest uszanowanie ich prawa do własnego zdania. Pozwól im decydować o kolorze ścian, łóżku i meblach. Ty tylko doradzaj, bo masz doświadczenie. I doskonale wiesz, jak ważna jest przestrzeń.

Oszczędność miejsca

Dla większości z nas, mieszkających głównie w blokach, liczy się każdy centymetr powierzchni. Dlatego szafy przesuwne do pokoju młodzieżowego są idealnym rozwiązaniem, gdy trzeba oszczędzić miejsce, a jednocześnie stworzyć idealne warunki do utrzymania porządku. W małych pokojach idealnie sprawdzą się propozycje dwudrzwiowe, jak np. Szafa Miami IV. Jeśli dysponujesz większą swobodą, lepsze będą meble trzydrzwiowe, jak np. te z serii ASTON. Zaspokoją potrzeby każdego nastolatka, nawet największego zbieracza.

szafy dla dziewczynek i do pokoju młodzieżowego

Idealna organizacja

Decydując się na tradycyjne szafy z drzwiami, musiałbyś zmniejszyć wewnętrzną powierzchnię. Tymczasem wybierając  szafy przesuwne do pokoju młodzieżowego, nie musisz z niczego rezygnować. To przekłada się na organizację wewnątrz szafy. Przy odpowiednim rozplanowaniu znajdzie się w niej miejsce zarówno na wieszaki na kurtki, koszule, czy sukienki, jak i wygodne półki, które stanowią doskonałe miejsce dla t-shirtów, i spodni. Oczywiście szafy przesuwne do pokoju młodzieżowego muszą mieć też szuflady na drobiazgi. W pokojach przecież może zabraknąć już miejsca na komodę, czy dodatkowe meble, dlatego to one muszą przejąć wszystkie te funkcje.

Rzecz na każdy gust

Nastolatkowi nie chodzi tylko o przestrzeń w szafie. Nie oszukujmy się, niewielu z nich ma potrzebę utrzymania porządku. Bardziej liczy się dla nich wygląd. Tutaj też jest spore pole do popisu. Dla zbuntowanych nastolatków można postawić na czarna lub czarno-białą kolorystykę, jak np. z serii FALCO, czy VITO. Dzięki temu szafy przesuwne do pokoju młodzieżowego nadadzą mu nieco nowoczesności i “pazura”. Oczywiście ci bardziej stonowani mogą wybrać cieplejsze barwy oraz strukturę drewna.

Dodatkowa funkcja

Chyba każda nastolatka będzie zadowolona z luster. Nie tylko powiększą one przestrzeń, ale także dadzą możliwość oceny wyglądu od stóp do głów. Konfiguracji ułożenia luster jest wiele. Szafy przesuwne do pokoju młodzieżowego mogą mieć jedno skrzydło w tej formie, albo cały przód, co daje rewelacyjny efekt, jak w przypadku szafy WESTA XI.

Jaki czeka Cię wydatek?

Jeśli zdecydujesz się na szafy przesuwne do pokoju młodzieżowego, licz się z wydatkiem przynajmniej kilkuset złotych. Nie jest to tak naprawdę cena wygórowana za wygodę i oszczędność przestrzeni. Oczywiście ostateczny koszt zależy od wielkości szafy, wykończenia, zastosowanych materiałów, czy rozwiązań. Jednak wystarczy poszukać w zakładkach promocje, bo można tam znaleźć ciekawe propozycje za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Szafy przesuwne