Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.
Akceptuję

Szafy przesuwne do biura - opanować chaos

wrz 25, 2018

Stosy segregatorów, dokumentacja, której przybywa z roku na rok, to codzienność każdej firmy. W dobie Internetu, aplikacji i rozliczeń on-line nadal nie pozbyliśmy się papierologii. Ale też żadna firma nie może pozwolić sobie na bałagan w dokumentacji, a wszystko musi być dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Miejsce na dziesięciolecia

Wystarczy pomyśleć, że dokumentacja kadrowa jest przechowywana przez 50 lat. Nawet jeśli mówimy o niewielkim przedsiębiorstwie, to i tak rotacja pracowników powoduje przyrost teczek osobowych w systemie liniowym. Jedynym rozwiązaniem, które może uratować firmę przed niekontrolowanym zalewem dokumentów, jest odpowiednia aranżacja, w tym dopasowanie mebli takich, jak szafy przesuwne do biura.

Oszczędność miejsca

Ich niekwestionowaną zaletą jest optymalizacja przestrzeni. W pokojach trzeba zmieścić przynajmniej biurka, krzesła i meble na dokumenty oraz zostawić wolną przestrzeń komunikacyjną. Wykorzystując szafy przesuwne do biura wykorzystuje się miejsce do maksimum. Brak drzwi skrzydłowych sprawia, że mogą one być głębsze, a co się z tym wiąże - pojemniejsze. Przedsiębiorcy mogą też zdecydować się na węższe, dwudrzwiowe, jak np. oferowana przez ankon24.pl szafa Westa I, albo większe, jak trzydrzwiowa z linii ASTON. Daje to szerokie możliwość aranżacji, a dzięki temu wykorzystania każdego “zakamarka” wolnej przestrzeni, tak cennej w przypadku biura.

Bogactwo kolorystyki

Szafy przesuwne do biura są nie tylko praktyczne, ale dzięki indywidualnej aranżacji pomagają także wzmacniać pożądany wizerunek. Ich kolorystyka powinna być spójna z pozostałą aranżacją. Co więcej, można nimi budować odpowiednie wrażenie. Aby uzyskać efekt ciepła i przytulności, lepiej wybrać odcienie i strukturę drewna np. typ SONOMA, oferowany przez ankon24.pl. Ciemne drewno jest bardzo eleganckie i klasyczne, jednak często przytłaczające. Dlatego najlepiej szafy przesuwne do biura w tym kolorze sprawdzą się na większych powierzchniach i to w firmach o bogatej historii, stawiającej na doświadczenie i tradycję.

Tradycja kontra nowoczesność

Natomiast dla podkreślenia nowoczesności, siły i energii warto pokusić się o większą ekstrawagancję i wybrać szafy przesuwne do biura w kolorze białym lub czarnym, albo będące połączeniem tych dwóch kolorów. Wystarczy spojrzeć na czarno-białą propozycję szafy Westa IV, czy białą szafę Miami I. Już samo patrzenie na nie dodaje energii. Ale tu również nie należy przesadzić. Sama czerń może się nie sprawdzić - pomieszczenia biurowe są zazwyczaj niewielkie, a to kolor, który sprawdza się raczej w dużych przestrzeniach.

Funkcjonalność przede wszystkim

O kolorach można by pisać w nieskończoność, jednak prawda jest taka, że  szafy przesuwne do biura to po prostu funkcjonalność, która poprawia komfort pracy i optymalizuje organizację.