Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.
Akceptuję

Ile kosztują szafy przesuwne?

Stylowa szafa przesuwna to nie tylko doskonały element aranżacji nowoczesnego wnętrza, lecz również niezwykle praktyczny mebel, który sprawdzi się zarówno w dużych, jak i małych pomieszczeniach. Szafy przesuwne na dobre zagościły już w polskich sypialniach, przedpokojach i salonach – jeśli i Ty chciałbyś odmienić swoje wnętrze, zwiększyć ilość miejsca do przechowywania lub dopasować rozmiar szafy do wnęki, sprawdź, jaki jest koszt szafy przesuwnej. Specjalnie dla Ciebie porównaliśmy ceny szaf przesuwnych z naszych najpopularniejszych kolekcji, wyszczególniając ich najważniejsze cechy.

Ceny szaf

(pexels.com)

Od czego zależy koszt szafy przesuwnej?

Szafa szafie nierówna. Ceny szaf przesuwnych na wymiar zaczynają się od kilkuset złotych i kończą na kilku tysiącach. Skąd taka rozbieżność w cenach? Otóż na cenę szafy przesuwnej wpływa kilka czynników. Zaliczamy do nich przede wszystkim:

  • Rodzaj materiału – najdroższe szafy przesuwne to te wykonane z litego drewna;
  • Wymiary – im większa szafa, tym wyższa cena;
  • Ilość drzwi – ceny szaf przesuwnych 3-drzwiowych przewyższają te 2-drzwiowe;
  • Rodzaj szafy – ceny szaf wnękowych na wymiar są z reguły wyższe niż ceny szaf wolnostojących;
  • Dodatkowe opcje – montaż lustra na drzwiach lub oświetlenia LED wiąże się z dodatkowymi opłatami;
  • Wyposażenie – zaawansowany projekt obejmujący wiele funkcjonalnych półek i drążków ma wpływ na cenę szafy.

O tym, ile kosztuje szafa przesuwna, decyduje więc wiele czynników, które należy rozważyć przed zakupem, by wybrać produkt w pełni odpowiadający naszym oczekiwaniom estetycznym oraz możliwościom finansowym.

Jaki jest koszt szafy przesuwnej?

Popularność szafy przesuwnej wiąże się przede wszystkim z wygodą jej użytkowania. Wybierając ten rodzaj szafy, nie ma mowy o otwierających się do połowy drzwiach, które blokuje stojące obok łóżko, ani o skrzypiących zawiasach będących zmorą użytkowników szaf tradycyjnych. Przygotowaliśmy krótkie zestawienie naszych trzech najpopularniejszych produktów – Miami I, Bega V oraz Aston Skosztujących od 579 zł do 1099 zł.

MIAMI I

BEGA V

ASTON S

CENA

579 zł

729 zł

1099 zł

SZEROKOŚĆ

120 cm

180 cm

250 cm

WYSOKOŚĆ

200 cm

215 cm

215 cm

GŁĘBOKOŚĆ

58 cm

58 cm

58 cm

ILOŚĆ DRZWI

2

2

3

ILOŚĆ DOSTĘPNYCH KOLORÓW

5

4

4

DODATKOWE OPCJE

brak

lustro (w cenie)

oświetlenie LED (+109 zł)

lustro (w cenie)

oświetlenie LED (+149 zł)

Jak można z łatwością zauważyć, to, ile kosztują szafy przesuwne, zależy przede wszystkim od ich wymiarów, ilości drzwi oraz dodatkowych opcji. MIAMI I to niewielka szafa, która sprawdzi się szczególnie w przedpokoju oraz niedużej sypialni. Swoją niską cenę zawdzięcza przede wszystkim kompaktowym wymiarom oraz brakowi dodatkowych opcji, takich jak lustro czy oświetlenie LED. Z kolei szafy BEGA V i ASTON S są stosunkowo podobne, z tą różnicą, że ta druga jest szersza i wyposażona w dodatkowe skrzydło drzwiowe. Poza tym każda z szaf ma krawędzie zakończone okleiną ABS, została wykonana z płyty laminowanej o grubości 16 mm i wyposażona jest w prowadnice aluminiowe firmy Sevroll.

Ile kosztuje szafa przesuwna z lustrem?

Jak wynika z powyższej tabeli, ceny szaf przesuwnych z lustrem przewyższają koszt produktów, które nie zostały w nie wyposażone. Czy warto więc wybierać szafy z lustrem? Oczywiście, że tak! Szafy przesuwne z zamontowanym na drzwiach lustrem cieszą się wśród naszych klientów większą popularnością niż te bez lustra. Dlaczego? Ponieważ lustro jest przede wszystkim niezwykle praktyczne, a montując je na szafie, nie potrzebujemy dodatkowego miejsca na ścianie, na którym moglibyśmy je zawiesić. Lustro na szafie przesuwnej jest elementem niezwykle funkcjonalnym, który sprawdza się bez względu na miejsce umieszczenia szafy. Codzienne przymierzanie ubrań i przeglądanie się przed wyjściem z domu mają kluczowe znaczenie dla naszych klientów, lecz lustro na szafie przesuwnej pełni również dodatkową funkcję, która szczególnie pożądana jest w małych pomieszczeniach – optycznie powiększa przestrzeń, tworząc iluzję, że nasz pokój jest znacznie większy niż w rzeczywistości. Lustro montowane na szafie przesuwnej jest więc dodatkiem, którego nie może zabraknąć w małym pokoju i wszędzie tam, gdzie stawiamy funkcjonalność na pierwszym miejscu. Co więcej, lustro na szafie jest elementem dekoracyjnym – w naszej ofercie znajdziesz zarówno lustra proste, jak i w fantazyjnych kształtach.

Ile kosztuje szafa wnękowa?

Na ceny szaf wnękowych, czyli takich, które przeznaczone są do zabudowy, wpływ mają te same czynniki, co w przypadku szaf przesuwnych wolnostojących. O tym, ile kosztuje szafa wnękowa, w dużej mierze decydują jej wymiary, ilość drzwi oraz dodatkowe opcje, takie jak lustro czy oświetlenie LED. Jaka szafa wnękowa jest więc najtańsza? Zdecydowanie ta najwęższa, 2-drzwiowa, która nie jest wyposażona w lustro i oświetlenie LED. Jednak w wielu przypadkach, o tym, jakie szafy wnękowe wybierają nasi klienci, decydują nie ceny, lecz potrzeby. Aranżacja nowoczesnego wnętrza bywa wymagająca, dlatego też decydując się na zmianę mebli, szukamy najczęściej funkcjonalnych rozwiązań na lata. Wybierając szafę przesuwną wnękową z lustrem i oświetleniem LED, możesz mieć pewność, że wyższa cena takiej szafy szybko się zwróci w postaci codziennego zadowolenia z udanego zakupu.