Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.
Akceptuję

Jak wybrać dobrą szafę do pokoju dziecięcego?

gru 13, 2019

Urządzenie sypialni to spore wyzwanie, a w przypadku niewielkiego pomieszczenia — wyzwanie szczególnie trudne. Kiedy całe mieszkanie jest małe, zdarza się często, że sypialnia pełni jednocześnie funkcję garderoby i to właśnie w niej przechowujemy ubrania, pościel i inne niezbędne przedmioty. Zobacz, jaką szafę warto wybrać do niewielkiej sypialni.

Szafa przesuwna — prosty sposób na oszczędzenie przestrzeni

Podczas urządzania niewielkiej sypialni każdy centymetr wolnej przestrzeni jest na wagę złota. Dlatego warto skupić się na tym, by maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce np. różnego rodzaju wnęki. Doskonałym rozwiązaniem w przypadku małych pomieszczeń będzie z pewnością szafa z systemem drzwi przesuwnych. Po pierwsze, jest bardzo ustawna — możesz umieścić ją we wnęce lub ustawić wzdłuż ściany. Po drugie, brak otwieranych skrzydłowo drzwi jest w małym pokoju niezwykle praktyczny i znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie.

Kolejnym plusem szafy przesuwnej jest jej imponująca pojemność. System półek, wieszaków, a czasem także szuflad pozwala na wygodne przechowywanie w uporządkowany sposób naprawdę sporej ilości ubrań, a także wielu innych przedmiotów. Stworzysz we własnej sypialni namiastkę garderoby, która pomieści dużo, zajmując stosunkowo niewiele miejsca.

Wybierając szafę przesuwną, pamiętaj o dopasowaniu jej parametrów oraz wyposażenia do konkretnego pomieszczenia oraz planowanego zastosowania. W naszym sklepie internetowym Ankon24 znajdziesz szeroki wybór szaf przesuwnych o różnej szerokości i wysokości, z bogatym wyborem frontów pasujących do mieszkań urządzonych zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu.

Szafa Aston VI Szafa Aston VI

Wybierz szafę, która optycznie powiększy przestrzeń

Kiedy sypialnia jest wyjątkowo mała, możesz zdecydować się na zastosowanie kilku prostych trików, które pozwolą wizualnie powiększyć przestrzeń. W ten sposób niewielkim nakładem pracy zyskasz poczucie większej przestronności, co nie pozostanie bez wpływu na komfort i dobre samopoczucie mieszkańców.

Najbardziej skutecznym trikiem jest ustawienie w sypialni szafy z dużymi lustrami na drzwiach. Zwróć uwagę, że jest to jednocześnie rozwiązanie bardzo praktyczne — możesz przeglądać się w lustrze, widząc całą swoją sylwetkę. Lustra optycznie powiększają przestrzeń, dzięki czemu wydaje się ona znacznie większa i jaśniejsza.

Możesz też zdecydować się na szafę z jasnym frontem, najlepiej białym lub w odcieniu jasnego drewna. Pamiętaj, że jasne kolory zawsze prezentują się w małym pomieszczeniu lepiej niż ciemne — te drugie dodatkowo zwiększałyby poczucie ciasnoty i powodowały dyskomfort.

Szafka RTV, czyli dodatkowa przestrzeń do przechowywania

Dla wielu osób sypialnia jest jednocześnie przestrzenią relaksu, w której nie może zabraknąć dużego telewizora czy dobrego sprzętu grającego. Urządzając niewielkie pomieszczenie, warto pamiętać, że nie tylko duża szafa stwarza możliwość wygodnego przechowywania różnych przedmiotów — także dobrej jakości szafka RTV może stać się dodatkową przestrzenią do realizacji tego ważnego zadania.

W ofercie sklepu internetowego Ankon24 znajdziesz pojemne szafki RTV o różnych frontach, dzięki którym wyeksponujesz sprzęt RTV i sprytnie ukryjesz sporo niezbędnych przedmiotów. Dodatkowym plusem jest możliwość estetycznego schowania kabli — w małej sypialni ich plątanina wprowadzałaby chaos i zwiększała poczucie ciasnoty.

Szafka RTV Malton II Szafka RTV Malton II

Zostaw swój komentarz