Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.
Akceptuję

Jak efektownie odgrodzić dwa pomieszczenia?

kwi 10, 2020

Pomysłów aranżacyjnych jest tyle ile, osób zainteresowanych wykończeniem danego wnętrza. Są jednak przypadki, kiedy stajemy przed pytaniem, co dalej? Jak zastąpić standardowe drzwi do pokoju, garderoby czy spiżarni? Jakie rozwiązanie zastosować w przejściu z wąskiego korytarza czy pomieszczenia gospodarczego?

Drzwi przesuwne między sypialnią, a łazienką

Rozwiązanie stosowane w nowoczesnych aranżacjach polegające na oddzieleniu sypialni od łazienki za pomocą drzwi przesuwnych sprawdza się zarówno praktycznie, jak i estetycznie. Zastosowanie tego typu rozwiązania nie ogranicza przestrzeni podczas otwierania i zamykania. Jest wykorzystywane jako modny element dekoracji i wyposażenia. Może występować w wersji drzwi przesuwnych z lustrem, co optycznie zwiększy poczucie przestrzeni i zapewni dodatkową możliwość uzyskania w lustrze odbicia od stóp do głów.

Drzwi Przesuwne Marti II Drzwi Przesuwne Marti II

Efektowne wydzielenie przestrzeni na garderobę

Jeśli dysponujemy wnęką, którą można zagospodarować na garderobę, spiżarnię czy pomieszczenie gospodarcze, możemy wykorzystać drzwi przesuwne zamiast tradycyjnych drzwi, by efektownie i praktycznie oddzielić oba pomieszczenia. Takie rozwiązania doskonale sprawdzają się w wąskich pomieszczeniach i niewielkim metrażu, gdyż otwieranie drzwi nie koliduje z otoczeniem. Do rozsunięcia drzwi potrzebujemy jedynie wolnej ściany. Zamykana w ten sposób garderoba jest dyskretnie oddzielona od pokoju czy sypialni, ale jednocześnie nie wymaga montażu ościeżnic, maskownic i futryn stosowanych do oprawiania tradycyjnych drzwi wewnętrznych. Bogata kolorystyka i nowoczesny wygląd drzwi przesuwnych sprawiają, że znajdują one coraz więcej zwolenników zarówno w małych mieszkaniach, dużych domach, jak i biurach czy lokalach użytkowych.

Drzwi Przesuwne Marti I Drzwi Przesuwne Marti I

Zalety drzwi przesuwnych

Każde rozwiązania mają swoje wady i zalety. Do argumentów przemawiających za wyborem drzwi przesuwnych bezsprzecznie należy łatwość ich montażu. Montaż drzwi przesuwnych (o ile nie są to drzwi chowane w ścianie) nie wymaga wykwalifikowanej ekipy, która zna się na osadzaniu drzwi. Instalacja odbywa się bez kucia ścian i zbędnego bałaganu. Można ją wykonać samodzielnie w prosty sposób. Zamawiając drzwi do samodzielnego montażu, w komplecie znajdują się wszystkie elementy oraz instrukcja. Drzwi są dostępne również w zestawach z dodatkową opcją samodomykacza.

Dodatkowym atutem drzwi przesuwnych jest atrakcyjna cena. Ze względu na prosty mechanizm koszt kupna i montażu jest znacznie niższy od drzwi tradycyjnych czy nawet drzwi przesuwnych chowanych w ścianie.

Słabe strony drzwi na prowadnicy

Do minusów takiego rozwiązania należy brak szczelności pomiędzy drzwiami, a ścianą po ich zamknięciu. Co może przeszkadzać szczególnie wtedy, gdy zależy nam na wygłuszeniu poszczególnych pomieszczeń. Drzwi przesuwają się wzdłuż zamontowanej na ścianie listwy na przesuwnym systemie łożyskowanym. Wymagana jest do tego wolna powierzchnia ściany sąsiadującej z wejściem, na którą rozsuwają się drzwi. Nie może być ona zastawiona meblami (chyba, że z zachowaniem odległości niezbędnej do otwierania drzwi). Znacznym ułatwieniem jest tu uniwersalność montażu (skrzydło może być lewe lub prawe). Nie są to drzwi, które można zamknąć na klucz. Służą bardziej do przesłonięcia części pomieszczenia lub rozdzielenia go na dwie strefy.

Czy warto montować drzwi przesuwne?

Zdecydowanie tak. Są modnym elementem wnętrza, dodającym mu lekkości i nowoczesnego charakteru. Pozwalają zamknąć nawet trudno dostępne pomieszczenia. Nie kolidują z przestrzenią w trakcie otwierania, a dzięki zastosowanym samodomykaczom „trzaśnięcie drzwiami” jest prawie niemożliwe. Duży wybór drzwi przesuwnych pozwala dobrać kolor i wzór praktycznie do każdej aranżacji. Łatwość montażu i możliwość samodzielnego założenia takich drzwi nie generuje dodatkowych kosztów ani bałaganu związanego z montażem drzwi w formie tradycyjnej. Również możliwość zamówienia online z dostawą do domu jest niewątpliwą zaletą i oszczędnością czasu. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i wybranie najodpowiedniejszych drzwi do swojego pomieszczenia.